Aktivity

Indoor Walking

Kardiovaskulární program k posílení horní i spodní části těla. Ideální k doplnění redukčního programu. Pozitivně ovlivňuje spalování a krevní tlak. Využívá nejpřirozenější lidský pohyb což je chůze. Ke cvičení se využívá speciálně upravený trenažér, který simuluje chůzi do kopce

Je vhodný pro všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé.

TRX

Cvičení na závěsném posilovacím systému patří mezi kategorii funkčního cvičení. Umožňuje celou řadu technik cvičení. Základem jsou cviky jako kliky, shyby, dřep nebo výpady, které jsou díky závěsnému systému posunuty do vyšší úrovně.

Je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Může být využito jako rehabilitace po úrazu nebo pro zvýšení kondice.

Flowin

Přirozený a zábavný cvičební systém při kterém je možné snadno, rychle a bezpečně vyrýsovat své tělo. Při cvičení se využívá váhy vlastního těla, kdy se klouzáním po speciální podložce se do cvičení zapojují všechny svaly.

Pilates

Forma cvičení založená na kvalitě. Principem je precizní provedení cviku. Cviky cíleně posilují slabá místa pohybového systému. Pozvolna upravují funkčnost jednostranně přetěžovaných částí těla. Kombinuje posilování a protahování svalů. Učí správnému dýchání. Zajistí vzpřímené držení těla, mění zaběhlé pohybové stereotypy. Je vhodné jako cvičení po úrazech, operacích i po porodu. Neodmyslitelně jako prevence.

Zdravá záda

Zdravotní cvičení pod vedení zkušeného fyzioterapeuta. Má komplexní mobilizační a stabilizační účinek na pohybový aparát. Je zaměřeno na rozhýbání páteře a procvičování ztuhlých zádových struktur. Působí i jako prevence bolestí zad a kloubů. Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk či tělesnou kondici.

Posilko

Cvičení, které se skládá ze zahřátí a vydatného posilování. Je zaměřené na tvarování a posílení problémových partií jako je břicho, hýždě a boky.

Cvičení je různorodé, využívá se především váhy vlastního těla, ale mohou se používat i různorodé pomůcky jako jsou činky, míče, gumy či balanční pomůcky. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Břišní pekáč + pevný zadek

Cvičení od Hanky Kynychové. Je zaměřeno na posílení hlubokých svalů, zpevnění svalů celého těla, pánevního dna, na všechny problémové partie – stehna, hýždě, boky a břišní svaly. Cvičí se vahou svého těla nebo malými zátěžemi, využívá se balančních cviků.

Je určeno jak pro začátečníky, středně pokročilé, pro ženy po porodu, ke zpevnění pánevního dna, tak i jako prevence inkontinence.

Fitbox

Speciálně vytvořený dynamický cvičební program. Využívá se prvků z boxu a kickboxu. Střídají se dynamické údery a kopy do upravených totemů. Dochází k velkému energetickému výdeji, efektivnímu posílení rukou, nohou i trupu. Cvičení mohou vyzkoušet všichni bez rozdílu věku a pohlaví. Pro všechny, kteří se snaží o redukci tuku.

Zumba

Jedná se o taneční fitness, kombinuje dynamickou hudbu a aerobní pohyby. Cvičení je zábavné a jednoduché. Střídají se pomalé a rychlé rytmy.

Cílem je spalovat tuky, formovat a posilovat. Zaměřeno na partie hýždí, nohou, rukou a břicha.

Vhodná pro téměř jakýkoliv typ lidí.

Body Step

Body Step je velice intenzivní a efektivní cvičení, které je zaměřeno na získání fyzické kondice a na intenzivním spalování podkožního tuku. Ke cvičení se využívá malý schůdek.

Základem cvičení jsou kroky nahoru a dolu ze stepru a využívání krokových variací. Je určeno především zastáncům intenzivního cvičení. Posiluje především problémové partie dolních končetin a hýždí.

Tabata

Velmi náročná forma intervalového tréninku. Cvičení a odpočinek je rozdělen v poměru 1:2, kdy se základní cvik cvičí v kombinaci 8x20 sekund s pauzou 10 sekund.

Rozvíjí sílu a vytrvalost.

Bodyforming

Jde o posilující cvičení, kde je využívána převážně hmotnosti vlastního těla. Pomáhá rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu.

Hodina se skládá vždy z několika částí: zahřátí, posilování, zklidnění a protažení.

Využívá se prvků aerobiku a step aerobiku. Kromě vlastní váhy používáme pomůcky jako podložky, gumičky, činky, míče, stepy…..

Je určeno všem bez omezení věku, váhy a pohybového nadání. Vhodné pro ženy po porodu – posilování pánevního dna.

Kombinovaný Indoor Walking (chůze + posilování)

Kombinovaná lekce nenáročného cvičení, která trvá 60 minut. Je zaměřená především na formování svalů celého těla + zlepšení fyzické kondice a kardiovaskulárního systému

Rozdělena do 3 částí:

  1. Zahřátí – mimo stroj 10-15 minut za pomoci cvičebních pomůcek
  2. Lehká forma Indoor Walkingu – 30 min pomalejší tempo. Tepová frekvence 110-135. Vhodné pro začátečníky i pokročilé, těhotné i méně fyzicky zdatné. Skládá se z prvků chůze různého charakteru. Žádné poskoky, běhání apod
  3. Závěrečné protažení svalů

Zdravá záda – SM-systém

SM – systém je výběr cviků, které aktivují svalové řetězce. Hlavní funkcí je stahovat obvod těla a vytvořit svalový korzet. Je důležitá pozice těla, charakter cviku, použitá síla, rychlost provedení, délka a intenzita cvičení. Cvičíme s elastickým lanem ve stoje. Používáme rozsáhlé pohyby horních a dolních končetin malou silou.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od dětí po seniory, těhotné i vrcholové sportovce. SM-systém je vhodný pro lidi s bolestmi zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít.

Kruhový trénink

Jedná se o komplexní cvičební metodu, obsahuje kardiovaskulární i silové prvky zároveň. Pomáhá při hubnutí, posiluje svaly a zpevňuje tělo.
V pravidelném intervalu se střídají stanoviště a na každém se procvičují různé svalové skupiny.

Piloxing

Jedná se o cvičební metodu, která spojuje pilates a box. Kombinace výbušnosti a ladnosti. Pohyby pilates protahují tělo a box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká, štíhlá, zpevněná postava.

Trampolínky

Skupinové cvičení. Základem je kombinace rychlých a pomalých poskoků, balancování i významného strečinku.
Zvyšuje fyzickou sílu. Zábavnou formou spálíte mnoho tuků a vypotíte hodně vody.

Cvičení na míči

Stabilizační cvičení, při kterém se zpevní nejen střed těla. Při použití míče musí tělo zabrat dvojnásobně, protože míč vnese do cvičení prvek nestability, který je potřeba vyrovnávat. Cvičením se zpevní problémové partie, zeštíhlí boky i hýždě. Vhodné pro každého.

Hip hop step

Step – bedýnka na cvičení a mnoho variant kombinací kroků. Postupně se tvoří choreografie a zároveň spalují tuky. Při tomto cvičení se velmi výrazně posilují a zároveň tvarují svaly dolních končetin včetně hýždí. V kombinaci s hip hopovou hudbou si lekci okořeníte a snadno tak zapomenete na čas.

Kickbox + Budokon

Kickbox je bojovým sportem. Boj za použití nohou (Kick) a rukou (Box). Kickbox pomůže při snižování váhy, zpevní svaly, zlepší flexibilitu a zdokonalí ovládání těla.
Budokon – neboli „Cesta duchovního válečníka“ – relativně nový typ cvičení. Základem je přesnost, držení těla a soustředěná mysl. Věnuje se rozvoji pohyblivosti, kontrolovanému pohybu, rychlosti, síle, rovnováze a plynulosti.

Jóga

Představuje ucelený systém fyzických, dechových a očistných cvičení, jejichž cílem je dosažení harmonizace těla, mysli a jemných energií. Dechovým cvičením očišťujeme krevní řečiště, pozicemi ztuhlé svaly, klouby, ale také stimulujeme endokrinní systém. Energeticky působíme od hlavy k chodidlům a opačně. Jóga je i duchovní cesta, způsob života, etika.

HIIT

Vysoce intenzivní intervalový trénink. Podporuje kardiovaskulární systém, pomáhá při redukci váhy, zachování stávající svalové hmoty či jejího navýšení. Je založen na střídání maximální a nízké intenzity což pro tělo představuje daleko větší zátěž. HIIT může zkusit každý, ale většinou u něj vydrží jen pokročilejší a zdatnější sportovci.

Pound Fit

Lekce inspirována nakažlivým povzbuzujícím a rytmickým hraním na bicí. Použitím paliček vytváří z bubnování neuvěřitelně efektivní způsob cvičení. Během tohoto cvičení dochází ke spojení kardio, kondičního a silového tréninku spolu s jógovými a pilates prvky. Dochází k uvolnění, dobití energie, formování postavy, ale také máte  možnost to pořádně rozbalit a vyblbnout se.

Spalovačka

Cvičení s využitím vlastní váhy, ale také s fitness vybavením (step, švihadla, činky, bosu, ….). Zapojují se všechny svalové skupiny. Sami si určíte intenzitu a tím řídíte náročnost tréninku dle svých fyzických možností. Jedná se o cvičení vyšší intenzity, při kterém dochází k rychlému spalování tuků a při pravidelném cvičení docílíte svého cíle.

Power jóga

Power jóga je dynamičtější styl jógy, která můžete bez problémů nahradit i klasické kardio cvičení. Jedná se o spojení klasické jógy s aerobními aktivitami. Pravidelné praktikování power jógy přináší velké množství benefitů. Naučíte se lépe a hlouběji dýchat, získáte tělesnou i duševní rovnováhu, zformuje se vám postava a dojde k úbytku podkožního tuku, zlepší se vám flexibilita těla a vaše tělo bude ohebné a vitální. Srovnají se vám bolavá záda a začnete jinak přemýšlet o svém těle a možná i o sobě samých. Power jóga také odbourává stres a napětí v těle, podporuje správné fungování vnitřních orgánů a má kladný vliv na naši imunitu.

Strečink

Strečink je speciální způsob pomalé pohybové aktivity, jež slouží k protahování svalů. Pravidelným cvičením strečinku můžeme velmi ovlivnit správné držení těla a odstranit tak svalovou nerovnováhu i bolesti v oblasti šíje, zad či kyčlí. Strečink slouží k prevenci před poraněním, zvyšuje kloubní pohyblivost a ohebnost celého těla, zvyšuje výkonnost i odolnost vůči únavě a přispívá k udržování dobré tělesné i duševní kondice.